پنج شنبه ٢٧ دی ١٣٩٧
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > برگزاری جشن مردمی پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهر لاهه


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جشن مردمی پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهر لاهه

مراسم مردمی بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مسلمانان و ایرانیان مقیم هلند توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه در روز یکشنبه مورخ 22 بهمن ماه 1396 در محل خانه ایرانیان برگزار شد.

دکتر علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه در این مراسم با اشاره به حضور گسترده مردم شهرهای مختلف کشورمان در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن امسال، آن را تجلی وحدت و یکپارچگی مردم مسلمان ایران در اعلام حمایت مجدد از آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به تقسیم بندی انقلاب‌ها در جهان براساس آرمان‌های انقلابیون تصریح کرد: انقلاب سال 1357 در کشورمان، بر خلاف انقلاب‌های رخداده در کشورهای مارکسیستی که به دنبال یک جامعه بی طبقه و مساوات اقتصادی بودند و یا برخی انقلاب‌های غربی که هدفشان تامین آزادی فردی و رفاه شخصی است، انقلابی است که به دنبال تربیت انسان‌های الهی و تاسیس یک جامعه خداپسند و الهی است و هدف اصلی آن نیز ایجاد جامعه‌ای صالح و پاک است. در این زمینه تحقیقات انجام گرفته در مورد تحلیل محتوای شعارهای مردم کشورمان از مهر 1356 تا شهریور 1360 نشان می‌دهد که به ترتیب اهداف و ارزش‌های فرهنگی (نظیر جهاد، شهادت ،ایثار، اهمیت دین اسلام و....) اهداف و ارزش‌های سیاسی و نهایتا اهداف و ارزش‌های اقتصادی در انقلاب ما اولویت داشته‌اند.

وی همچنین با برشمردن آرمان‌های انقلاب اسلامی درحوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، تربیتی، سیاسی و اقتصادی در حوزه آرمان‌های سیاسی به اهمیت رای مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره و تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران تا آنجا برای رای مردم اهمیت قائل است که امام خمینی(ره) رای مردم را میزان و مقام معظم رهبری آن را حق الناس تلقی کردند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین نفی سلطه و استقلال طلبی را یکی از آرمان‌های بارز انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: مردم ایران در پیروزی انقلاب اسلامی به دنبال طرد کامل استعمار و جلوگیری از نفوذ اجانب، تقویت کامل بنیه دفاع ملی، تنظیم سیاست خارجی مستقل و ایجاد روابط صلح‌آمیز با دولت‌های دیگر و حمایت مقدور از مبارزه حق طلبانه ستمدیدگان و مستضعفان در برابر مستکبران بودند و امروز به معنای واقعی کلمه جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیاست خارجی مستقل است و این امر در تصمیم گیری در عرصه سیاست خارجی، حضور در سازمان‌های بین‌المللی و شجاعت در بیان حق و دفاع از مظلوم قابل مشاهده است.   

در این مراسم از نوجوان موفق ایرانی آقای دلاور بروجردی که در میادین ورزشی در رشته جودو صاحب موفقیتهایی شده است تقدیر گردید.

 

اجرای سرود و تواشیح و خاطره گویی از دوران انقلاب اسلامی توسط شیعیان و دوستداران انقلاب اسلامی مقیم هلند از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

جهت مشاهده گزارش تصویری مربوط به مراسم یادشده فایل ضمیمه را مشاهده فرمایید.دانلود فايل : گزارش_مراسم.pdf ( 2445KB )


١٣:٢١ - 1396/11/24    /    شماره : ٥٠٠٢٣٢    /    تعداد نمایش : ٦٢٣خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران