معرفی سفیر یا نمایندگی
مهر خروج مشمولین

مهر خروج مشمولین

 

ايرانيان مشمول خدمت نظام وظيفه یعنی آقایانی که به سن 18 سال کامل رسیده اند، چنانچه حداقل سه سال از اقامت آنان در خارج از كشور گذشته باشد و دارای اقامت معتبر هلند نیز باشند، می توانند از تسهیلات جدید مربوط به مشمولین ایرانی خارج از کشور برخوردار شده و پس از درج مهر "اجازه خروج ویژه مشمولین" در بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلام ایران در لاهه،  حداکثر دو بار در سال به ایران سفر نمایند، به شرطی که مجموع اقامت آنان در ایران، در هر سال بیش از 3 ماه نشود.
اجازه صادر شده تا تاريخ 1396/01/31 برابر با 20 آوریل 2017 اعتبار خواهد داشت.

 

کلیه مشمولینی که در حال حاضر دارای مهر خروج ویژه مشمولین معتبر تا تاریخ 1395/12/30 می باشند، به شرط اینکه از حداکثر 2 بار ورود و خروج خود استفاده ننموده باشند، می توانند با همان مهر مندرج در گذرنامه، وارد کشور شده و حداکثر تا تاریخ 1396/01/31 از کشور خارج شوند.

آندسته از مشمولینی که از حداکثر 2 بار ورود و خروج خود در سال 1395 استفاده نموده اند نیز، به شرطی می توانند مجددا وارد کشور شوند که فقط در فاصله زمانی 1396/01/01 تا 1396/01/31 اقدام به ورود و خروج نمایند.

 

 

مدارک لازم برای اولين درخواست

- یک برگ درخواستنامه تكميل شده تغییر محل اقامت و مهر خروج ويژه مشمولين
- اصل گذرنامه ایرانی و یک نسخه کپی از صفحات نوشته شده و مهرهای ورود و خروج از ایران 
اصل شناسنامه عكسدار درخواست کننده و يک برگ کپی از تمامی صفحات آن 
- اصل و کپی از پشت و روی کارت اقامت هلند یا کارت تابعیت/گذرنامه هلندی
- یک قطعه عکس جدید استاندارد گذرنامه،  4.5×3.5، تمام رخ، رنگی، بدون کلاه و عينک و با زمينه سفيدکه نام و نام خانوادگی صاحبش در پشت آن نوشته شده است.

آن دسته از ایرانیانی که برای اولین بار از تسهیلات ویژه مشمولین استفاده می کنند به غیر از 18 یورو که برای درج مهر خروج مشمولین می پردازند، می بایست 30 یورو نیز برای استعلام آن پرداخت نموده و 10 روز برای دریافت پاسخ، منتظر بمانند.

آن دسته از ایرانیانی که قبلا از مهر خروج مشمولین استفاده نموده اند با پرداخت 18 یورو، حتی الامکان در همان روز مراجعه به بخش کنسولی، از این تسهیلات برخوردار خواهند شد.


* پرداخت در بخش کنسولی فقط با کارت بانکی Debit با دستگاه PIN

 

توجه!
 برای درخواست مهر خروج مشمولین، تغییر محل اقامت (از ایران، به کشور محل زندگی) در گذرنامه الزامی می‌باشد!

وزارت امور خارجه | تماس با ما | ساعات كار و تعطیلات | نقشه سایت | جستجو