معرفی سفیر یا نمایندگی
معرفی روادید

معرفی روادید

 

اتباع خارجی برای مسافرت به ايران نيازمند دريافت رواديد می باشند. از اينرو راجع به مقررات و مدارک لازم برای صدور رواديد در بخش انگليسی VISA اين سايت مفصلاً توضيح داده شده است.

 

خلاصه مقررات صدور رواديد
- رواديد ويژه اتباع خارجی و آن دسته از ايرانيانی است که بطور قانونی از تابعيت ايران خارج شده اند و سند خروج از تابعيت صادره اداره تابعیت وزارت امور خارجه را دارند.
- فرزندانی که فاقد شناسنامه ايرانی هستند و پدرشان تابعيت غير ايرانی دارد، خارجی محسوب ميشوند و برای ورود به ايران بايد درخواست رواديد نمايند. (چنانچه مادر فرزندان تابعيت ايرانی داشته باشد و ثبت ازدواج رسمی شده باشد، روادید همسر و فرزندان با تخفیف صادر خواهد گردید.)

مدارک لازم:
- تکمیل پرسشنامه الکترونیکی از طریق لینک روادید الکترونیک : E-Visa، چاپ و همراه داشتن کد رهگیری
- اصل و کپی گذرنامه خارجی درخواست کننده (گذرنامه بايد دارای حداقل شش ماه اعتبار و دو صفحه خالی از مهر برای رواديد باشد)
- پرداخت هزینه در بخش کنسولی با دستگاه PIN
- ا
خذ مجوز وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران (Reference number) جهت صدور روادید ورود (تجاری) و درج آن در قسمت فوقانی فرم درخواست روادید 


توجه! 
جهت اخذ مجوز روادید از طرق زیر می توان اقدام نمود:

  1. مراجعه به یکی از دفاتر گردشگری معتبر در ایران یا هلند (آژانس های مسافرتی) و تقاضا برای اخذ مجوز روادید (Reference number)
  2. مراجعه مستقیم به سایت وزارت امور خارجه و و تقاضا برای اخذ مجوز (Reference number) روادید ورود (تجاری)
  3. آن دسته از متقاضیان روادید (بجز اتباع کشورهای آمریکا، انگلیس،کانادا، هند، پاکستان، بنگلادش، افغانستان، عراق، اردن، کلمبیا و سومالی) که فرصت مراجعه به بخش کنسولی سفارت را به دلایل مختلف ندارند، می توانند پس از هماهنگی لازم با شرکت هواپیمایی خود، نسبت به درخواست روادید جهانگردی یا ورود (با اجازه اقامت حداکثر 90 روز بنا به تشخیص کارشناس روادید دفتر فرودگاه) در فرودگاه های بین المللی* ایران اقدام نمایند.

 

*فرودگاه های بین المللی ایران

- امام خمینی (ره) - تهران
- مشهد
- شیراز
- اصفهان
- تبریز
- ارومیه
- بندر عباس
- بوشهر
- اهواز
- کیش
- قشم
- لار
- عسلویه
- چابهار 

وزارت امور خارجه | تماس با ما | ساعات كار و تعطیلات | نقشه سایت | جستجو