يکشنبه ٢٩ دی ١٣٩٨
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
 • پورتال امام خمینی
 • دفتر مقام معظم رهبری
 • ریاست جمهوری
 • معاونت امور مجلس
 • نقشه جامع علمی کشور
 • Ministry of Science, Research and Technology
 • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
ازدواج مرد ایرانی با زن ایرانی

ثبت ازدواج زن و مرد ایرانی (تنها با وقت قبلی!) 

(به دلیل وجود مشکل فنی در تعیین نوبت اینترنتی، خواهشمند است متقاضیان محترم درخواست خود را به ایمیل sejelat1@iranianembassy.nl ارسال تا در اسرع وقت نسبت به تعیین وقت اقدام گردد)

 

به استناد به ماده 31 قانون ثبت احوال کشور؛ زن  و مرد ایرانی می توانند با ارائه مدارک ذیل ازدواج خود با تنطیم وقت قبلی در این سفارتخانه ثبت نمایند.

مدارک لازم:

1-      تکمیل پرسشنامه درخواست ثبت ازدواج توسط زوجین 

2-      اصل اجازه نامه رسمی ولی قهری دوشیزگان. در صورت فوت پدر زوجه، ارائه گواهی فوت الزامی است و چنانچه زوجه سابقه طلاق یا فوت همسر قبلی در شناسنامه باشد ارائه اصل طلاقنامه و یا گواهی فوت الزامی است.

 • چنانچه پدر یا جد پدری در ایران باشند اجازه نامه در یکی از دفاتر اسناد رسمی کشور تنظیم می شود.
 • چنانچه پدر و یا جد پدری در هلند باشند می بایست با اصل شناسنامه در بخش کنسولی سفارت حاضر شوند
 • چنانچه پدر یا جد پدری در کشور دیگری باشند می بایست با در دست داشتن اصل شناسنامه خود به سفارت ایران در آن کشور مراجعه نموده و درخواست تنظیم اجازه نامه نمایند.
 • چنانچه ارائه اصل اجازه نامه مقدور نیست می توانند آن را از طریق وزارت امور خارجه در تهران و یا هریک از نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در داخل و یا خارج از کشور به سفارت ایران جمهوری اسلامی ایران در لاهه ارسال نمایند.

3-      اصل شناسنامه معتبر و عکس دار زوجین (چنانچه شناسنامه المثنی باشد ارائه گواهی تجرد که توسط سازمان ثبت احوال کشور صادر شده باشد الزامی می باشد)

4-      اصل گواهی ازدواج شرعی زوجین صادره در مراکز اسلامی مورد قبول سفارت (هموطنان مسیحی، کلیمی و زرتشتی می توانند گواهی ازدواج شرعی از مراجع دینی و مذهبی خود ارائه نمایند.)

5-      اصل دفترچه ازدواج محلی (Uitreksel Uit Een Huwelijksakte) صادره از مقامات ذیصلاح هلندی (شهرداری محل سکونت) (در صورتی كه سند رسمی ازدواج غيرهلندی باشد، اصل سند بايد توسط سفارت كشور متبوع زن درهلند تائيد و سپس توسط وزارت امور خارجه هلند تصديق گردد.)

6-      اصل گواهی بهداشتی زوجین مبنی بر داشتن سلامت کامل و نداشتن هرگونه بیماریهای واگیردار و مانع ازدواج شامل (ایدز، هپاتیت، بیماریهای مقاربتی، اعتیاد  و تالاسمی) (از ازدواج شرعی زوج بيش از يکسال سپری شده باشد نيازی به ارائه اين گواهی نيست)

7-      واریز هزینه ثبت ازدواج (18 یورو) به حساب نمایندگی    

 

 * درصورت عدم امكان حضور مرد يا زن يا هيچکدام در سفارت، آنها مي توانند به يکديگر يا شخص ديگری با تنظیم وکالتنامه در سامانه تاک برای امضاء مدارک وکالت دهند. در این صورت امکان ثبت ازدواج بدون حضور زوجین یا یکی از آنها در ایران نیز وجود دارد. موکل برای امضاء آن بايد در محل سفارت حاضر شود. 

اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران