صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار اقتصادی 


  چاپ        ارسال به دوست

تبدیل سواحل مکران به نقطه‌ کانونی توسعه سیستان و بلوچستان

 اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد توسعه سواحل مکران با اشاره به وجود محرومیت در استان سیستان و بلوچستان و فاصله زیاد شاخص های توسعه در این استان با سایر استان های کشور، تصریح کرد: حل مسائل استان سیستان و بلوچستان نیازمند طرحی نو و نگاهی ملی است و این موضوع باید در دستور کار همه دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

وی با اشاره به تدوین طرح جامع برای توسعه سواحل مکران و برنامه ریزی برای اجرای چند پروژه بزرگ در این منطقه، یادآور شد: برنامه ها و پروژه های خوبی برای اجرا در این منطقه تهیه شده است که می تواند به توسعه سواحل مکران کمک کند.برای توسعه سواحل مکران باید همه جوانب نظیر مسائل زیست محیطی و مسائل اجتماعی دیده شود و سیاست روشن و دقیقی برای اجرای طرح جامع توسعه سواحل مکران تدوین گردد.

وی با تاکید بر اینکه باید پروژه های مصوب در سفر رهبر معظم انقلاب به استان سیستان و بلوچستان و نیز قول ها و وعده های داده شده از سوی رئیس جمهوری برای توسعه این استان به سرعت محقق شوند، تصریح کرد: باید با برنامه ریزی دقیق و سیاست گذاری صحیح، ضمن اجرای پروژه ها و عمل به وعده های داده شده، نسبت به محرومیت زدایی و توسعه استان اقدام شود.

وزیر راه و شهرسازی نیز در این جلسه با اشاره به تدوین برنامه جامع توسعه سواحل مکران گفت: این برنامه در 12 محور تهیه شده که 38 محرک اقتصادی در آن وجود دارد و اجرای این برنامه ها همت و تلاش همه دستگاه ها را می طلبد.

محمد اسلامی افزود: در این برنامه توسعه‌ای ظرفیت‌های بومی سواحل مکران با نگاه درون زا و برون نگر دیده شده و احداث دو شهر جدید نیز در این برنامه پیش بینی شده است که به زودی ساخت واحدهای مسکونی برای ساکنین آن آغاز خواهد شد.


١٨:٤٨ - 1397/10/11    /    شماره : ٥٥١٧٩٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: