صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار اقتصادی 


  چاپ        ارسال به دوست

رونمایی از ایران چک 500هزار ریالی با شاخصه های جدید امنیتی

به گزارش سه شنبه تارنمای بانک مرکزی، آیین رونمایی با حضور وزیر اموراقتصادی و دارایی و همچنین رییس کل بانک مرکزی در سازمان تولید اسکناس و مسکوک برگزار شد.
رییس کل بانک مرکزی در حاشیه این آیین اعلام کرد: با وجود مشخصه های امنیتی، ایران چک های جدید در بالاترین سطح بین المللی از نظر مشخصه های امنیتی است.
وزیر اموراقتصادی و دارایی نیز گفت: امروز سندی رونمایی شد که بیانگر امید به آینده ایران با تکیه بر داشته های کشور است و نشان از عزمِ جزمِ بانک مرکزی برای کمک به اقتصاد ایران در جایگاهی متناسب با ارزش های این مرز و بوم دارد.
فرهاد دژپسند افزود: یکی از دستگاه های اجرایی که می تواند زمینه ساز دستیابی به این هدف بزرگ باشد بانک مرکزی است و تلاش های مدیریت جدید این بانک، برای بازگرداندن ارزش پول ایران، نشان از برنامه و همت بالا دارد. 
وی ابراز امیدواری کرد با رشد تولید و توسعه اقتصادی و تلاش های بانک مرکزی در مدیریت بازار پول و ارز، ارزش پول ملی بیش از پیش تقویت شود.

** رصد همه عوامل اختلال زا در بازار پول و ارز
دژپسند گفت: تحولات اخیر بانک مرکزی بیانگر این نکته است که همه عوامل اختلال زا را زیر نظر دارد و در شرایط بحران برنامه ریزی و واکنش مناسبی از خود نشان می دهد. 
اسکناس جدید 500 هزار ریالی با فناوری پیچیده ای تولید شده امکان جعل را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. 
این فناوری در سال 2013 روی اسکناس یورو اعمال شد و پس از آن کشورهای معدودی موفق به انتقال دانش فنی، خط تولید و بهره برداری از این ویژگی امنیتی بر روی اسکناس های خود شده اند.
نوار درخشان، چاپ نوری - مغناطیسی متغیر، نخ امنیتی با قابلیت تغییر رنگ از مختصات ایران چک جدید است.

اقتصا**6984*1961*


١٨:٥٣ - 1397/10/11    /    شماره : ٥٥١٨٠٢    /    تعداد نمایش : ٢٢٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: