چاپ        ارسال به دوست

با حضور معاون اول رییس جمهوری؛

چهار نیروگاه خورشیدی در همدان بهره برداری شد

به گزارش ایرنا، این نیروگاه ها هرکدام با ظرفیت هفت مگاوات وارد شبکه برق رسانی شدند که با ورود این نیروگاه ها به چرخه تولید برق، تعداد نیروگاه های خورشیدی استان همدان به 6 نیروگاه افزایش یافت.
با بهره برداری از این چهار نیروگاه، ظرفیت نیروگاه های خورشیدی همدان به 45 مگاوات رسید.
هفت میلیون یورو توسط بخش خارجی در هرکدام از این نیروگاه ها سرمایه گذاری شده که در مجموع 28 میلیون یورو برای ساخت این چهار نیروگاه هزینه شده است. 
نیروگاه های خورشیدی «باباطاهر» در شهرستان فامنین، «بشیک تپه» و «شهدای همدان» در شهرستان کبودراهنگ و «بوعلی» در شهرستان همدان چهار نیروگاهی هستند که وارد شبکه توزیع برق استان شدند.
به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمار 100 درصد از جمعیت شهری و روستایی همدان در قالب 736 هزار مشترک از نعمت برق برخوردار هستند.
در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، چهار نیروگاه خورشیدی، 2 واحد صنعتی فروسیلیس، یک کارخانه دارو سازی و یک کارخانه فولاد در استان همدان توسط معاون اول رییس جمهوری بهره برداری می شود.
جهانگیری در این سفر با حضور در شهرک صنعتی ویان واقع در شهرستان کبودراهنگ، علاوه بر بازدید و بهره برداری از واحد صنعتی فولاد راد، چهار نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی را به طور همزمان در سطح استان افتتاح خواهد کرد.
وی در ادامه برنامه های این سفر یک روزه، کارخانه هگمتان دارو در شهرستان تویسرکان را بهره برداری و سپس از شهرک مبل و منبت شهرستان ملایر بازدید می کند.
افتتاح 2 واحد صنعتی فروسیلیس آذرخش و غرب پارس در شهرستان ملایر و شرکت در جلسه شورای اداری استان که با حضور کارآفرینان، نخبگان و جوانان این استان برگزار می شود از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون اول رییس جمهوری در سفر به استان همدان است.
9904/2087

انتهای پیام /* 


١١:٣٧ - 1397/11/16    /    شماره : ٥٥٦٤٧١    /    تعداد نمایش : ٣٣٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: