صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > فن اوری وتکنولوژی 


  چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه| وزیر هندی: سیاست دهلی‌نو در قبال ایران مستقل از آمریکا است

«ویجای کومار سینگ» وزیر مشاور در امور خارجه هند، در گفتگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به دهلی‌نو در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه آیا روابط ایران و هند متأثر از فشارهای آمریکا خواهد بود یا نه، گفت: ایران و هند باید با هم کار کنند تا راهها و ابزارها را برای همکاری پیدا کرده و نفع ببرند.

وزیر مشاور در امور خارجه هند در پاسخ به این سؤال که آیا هند به تلاش برای دریافت معافیت تحریمی از آمریکا در قبال ایران ادامه خواهد داد یا نه، گفت: آنچه آمریکا انجام می‌دهد، آن چیزی است که آنها می‌خواهند. من فکر می‌کنم که ایران و هند همواره می‌توانند راههایی را بیابند.

این عضو کابینه هند در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا هند سیاست‌های مستقلی از آمریکا در برابر ایران اتخاذ خواهد کرد یا نه، گفت: ما همیشه سیاستهای مستقلی داشته‌ایم.ویجای کومار سینگ، وزیر مشاور در امور خارجه هند ساعتی پیش در نشستی با حضور محمد جواد ظریف، تأکید کرد: ایران برای هند، فقط یک شریک تجاری نیست، بلکه همسایه‌ای نزدیک است که ما با آن فضای اقتصادی و امنیتی مشترکی داریم. در زمینه انرژی ما شرکای بزرگی از ایران داریم که در زمینه نیازهای انرژی به ما کمک می کنند. تجارت دوجانبه ما به 13 میلیارد دلار می رسد. ولی وقتی به آن نگاه می کنم می‌بینم که فضای زیادی (برای همکاری) هنوز وجود دارد.

وزیر مشاور در امور خارجه هند در این سخنرانی تأکید کرد:‌ هنوز ظرفیت‌های همکاری بیشتری وجود دارد. نیاز به جستجوی زمینه‌های مشترک برای سرمایه‌گذاری های مشترک وجود دارد. همچنین فرصتهایی برای تنوع بخشی به همکاری ها وجود دارد. ما نیاز به یافتن راه‌ها و ابزارهای لازم برای تنوع بخشی به تجارت دو کشور داریم. همه شما می‌دانید که هند یکی از سریعترین رشدهای اقتصادی را دارد و با رشدی معادل بیش از 7 درصد طی 5 سال آینده نیز چنین خواهد بود.

انتهای پیام/*


١٠:٣٤ - 1397/10/19    /    شماره : ٥٥٢٦٥٥    /    تعداد نمایش : ٢٦٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: