معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > معرفی فرهنگ و هنر ایران به همسران سفرا و شخصیتهای بین المللی مقیم هلند


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی فرهنگ و هنر ایران به همسران سفرا و شخصیتهای بین المللی مقیم هلند

معرفی فرهنگ و هنر ایران به همسران سفرا و شخصیتهای بین المللی مقیم هلند
فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی و جاذبه های گردشگری کشورمان طی مراسمی به همسران سفرا ، دیپلماتها و مقامات بین المللی مقیم هلند معرفی گردید.
با توجه به اینکه لاهه علاوه بر حضور سفارتخانه های کشورهای خارجی،  مقر تعداد زیادی از سازمانهای حقوقی ،قضائی وبین المللی نیز می باشد ، به ابتکار سفارت جمهوری اسلامی ایران همایش و نمایشگاهی در خصوص فرهنگ وهنر  منحصر به فرد اسلامی - ایرانی کشورمان ویژه همسران سفرا  و مقامات بین المللی در محل مرکز تجاری – فرهنگی  ایران و هلند برگزار گردید. 
در این مراسم که مورد توجه انجمنها و سازمانهای فعال در حوزه همسران سفرا و مقامات بین المللی هلند قرار گرفت ، با استقبال و مشارکت جمع کثیری از بانوان علاقمند روبرو گردید.
خانم جهانگیری همسر سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه در ابتدای این مراسم طی سخنانی ضمن تشکر از حضور و مشارکت بانوان کشورهای مختلف، تاکید نمود:نمایشگاه برگزار شده تنها به معرفی بخش کوچکی از فرهنگ و هنر غنی اسلامی- ایرانی میپردازد و برای اطلاع از ابعاد وسیع و عمیق فرهنگ و هنر ایران زمین ،سفر به ایران و بازدید از مراکز فرهنگی و تاریخی کشورمان ،می تواند بازدید کنندگان را  با  جلوه های زیبا و بدیع هنر ایرانی آشنا نماید.
در این مراسم علاوه بر نمایش فیلمهائی در خصوص جاذبه های گردشگری، بخشی از صنایع دستی ایرانی نیز در معرض دید عموم قرار داده شد. همچنین به معرفی زعفران ایرانی ، خوشنویسی ایرانی ،قالی ایرانی ،معرق کاری ، ترمه دوزی ، ملیله دوزی ، معرق چوب پرداخته شد و ویژگیهای این هنرها برای بازدیدکنندگان توضیح داده شد که بسیار مورد توجه حضار قرار گرفت.


دانلود فايل : عکسها.docx ( 9768KB )


١٧:٤٤ - 1396/07/13    /    شماره : ٤٧٨٢٥٠    /    تعداد نمایش : ٩٧٨خروج
وزارت امور خارجه | تماس با ما | ساعات كار و تعطیلات | نقشه سایت | جستجو