معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > حضور پررنگ ایران در نمایشگاه انرژی فراساحلی هلند


  چاپ        ارسال به دوست

حضور پررنگ ایران در نمایشگاه انرژی فراساحلی هلند

 

دکتر علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران هفدهمین نمایشگاه و کنفرانس انرژی فراساحلی که در لاهه برگزار می شود اظهار کرد: ایران بدنبال دوری جستن از خام فروشی نفت و گاز وجذب سرمایه و تکنولوژی برای استفاده بهینه از این ثروت است.

این بزرگترین و مهمترین رویداد صنعت فراساحلی نفت و گاز اروپا است که با حضور پررنگ شرکت های ایرانی کار خود را در آمستردام هلند آغاز کرد.

هفدهمین نمایشگاه و کنفرانس انرژی فراساحلی (۲۰۱۷ Offshore Energy) از روز سه شنبه ۱۸ مهرماه جاری با حضور ۷۵۰ شرکت بین المللی از ۹۹ کشور جهان با هدف ارایه فرصت ها، توانمندی ها و انتقال فناوری های نو در عرصه فراساحل و انرژی های دریایی افتتاح گردید. 

درسال جاری ۱۸ شرکت ایرانی در قالب هیاتهای  ده نفره از مدیران و متخصصان صنعت نفت و گاز فراساحلی در پاویون جمهوری اسلامی ایران این نمایشگاه حضور دارند.

 جهانگیری با حضور در این نمایشگاه وپاویون جمهوری اسلامی ایران با مدیران شرکت های ایرانی حاضر در این نمایشگاه بین المللی بحث و گفتگو کرد.

وی طی اظهاراتی در گفتگو با نشریه تخصصی آفشور انرژی با اشاره به اقدام سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه قبل از امضای برجام در برگزاری یکی از بزرگترین همایشهای  فراساحلی ایران در خارج از کشور در هلند تصریح کرد: بسیار خوشحالیم آن همایش، سنگ بنای حضور گسترده شرکتهای ایرانی در نمایشگاه های مرتبط با نفت وگاز در سالهای بعد گردید و در نمایشگاه امسال شاهد مشارکت گسترده شرکتهای کشورمان هستیم. 

سفیر کشورمان افزود: نمایشگاه و کنفرانس انرژی فراساحلی ازجمله فرصتهائی است که بستر لازم برای معرفی زمینه های همکاری با طرف های خارجی را فراهم می سازد.

جهانگیری خاطر نشان ساخت: روابط دوجانبه ایران و هلند در دوره پسابرجام به مرحله نوینی وارد شده و دو کشور در راستای توسعه روابط ،سیاستها و برنامه های متعددی را در دستور کار دارند. در این چارچوب بخش انرژی ازجمله زمینه های مستعد برای توسعه مناسبات جمهوری اسلامی ایران و هلند می باشد. سابقه همکاری ها در این حوزه وهمچنین ظرفیت های موجود دو کشور پشتوانه خوبی برای توسعه و افزایش همکاری ها در این حوزه می باشد، بویژه اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران دوری جستن از خام فروشی نفت و گاز و استفاده بهینه از این نعمت خدادای می باشد.تکنولوژی و سرمایه هلند می توان کمک خوبی برای تحقق سیاستهای کشورمان باشد.

پاویون ایران در روز اول نمایشگاه میزبان جمع کثیری از متخصصین و بازدید کنندگان این رویداد مهم بود. حضور شرکت های مطرح ایرانی ، فرصت مناسبی را برای مذاکره با شرکت های بین المللی برای مشارکت در پروژه های نفت و گاز ایران فراهم ساخته است.

در روز دوم  این نمایشگاه و کنفرانس، میزگرد تخصصی  ایران با موضوع E&P به میزبانی جمعی از مدیران صنعت نفت و گاز ایران برگزار می شود، برگزارکنندگان این میزگرد، فرصت ها و توانمندی های ایران را معرفی و مشارکت شرکت های بین المللی را در اجرای پروژه های جدید صنعت نفت ایران جلب می نمایند.


١٦:٠٢ - 1396/08/04    /    شماره : ٤٨٢٨١٧    /    تعداد نمایش : ٥٧٨خروج
وزارت امور خارجه | تماس با ما | ساعات كار و تعطیلات | نقشه سایت | جستجو