معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > ایران نایب رئیس کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی شد


  چاپ        ارسال به دوست

ایران نایب رئیس کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی شد

ایران نایب رئیس کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی شد

 

جمهوری اسلامی ایران به عنوان نایب رئیس کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی انتخاب شد.

 

در بیست و دومین کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی، ایران به اتفاق آراء به عنوان نایب رئیس این کنفرانس انتخاب شد.

 

بر این اساس علیرضا جهانگیری سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در لاهه سمت نایب رئیس این کنفرانس را عهده‌دار شد.

 

علاوه بر این به دنبال عضویت ایران در شورای اجرایی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی از آغاز فعالیت این سازمان، در این کنفرانس دوره عضویت کشورمان در شورای اجرایی برای سالهای 2018 تا 2020 به تایید کلیه اعضای کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی رسید.

 

کسب سمت نایب رئیسی کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی به دنبال حضور فعال جمهوری اسلامی ایران در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی و تصدی ریاست کمیسیون محرمانه این سازمان و همچنین عهده‌دار شدن ریاست گروه آسیایی در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی انجام شده است.

 

کنفرانس سالانه کشورهای عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی مهم‌ترین نهاد تصمیم‌گیرنده سازمان منع سلاح‌های شیمیایی است که هر ساله با شرکت اعضا تشکیل جلسه می‌دهد و ضمن بررسی آخرین تحولات در زمینه سلاح‌های شیمیایی اقداماتی را جهت بهبود روند انهدام و مقابله با سلاح‌های شیمیایی اتخاذ می‌کند.

 

بیست و دومین کنفرانس کشورهای عضو با حضور نمایندگان دول عضو و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی و سازمان‌های غیر دولتی فعال در زمینه سلاح‌های شیمیایی از روز دوشنبه 6 آذرماه سال جاری در لاهه هلند آغاز به کار کرده است.


١٩:٢٥ - 1396/09/13    /    شماره : ٤٨٩٤١٩    /    تعداد نمایش : ٦٦٣خروج
وزارت امور خارجه | تماس با ما | ساعات كار و تعطیلات | نقشه سایت | جستجو