معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > دیدار آقایان تاج و ساکت با سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار آقایان تاج و ساکت با سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند

دیدار تاج و ساکت با سفیر ایران در هلند

رئیس و دبیرکل فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در نشست فیفا به هلند سفر کرده‌اند، با سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند دیدار کردند.

علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه در دیدار با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد: امضای تفاهم نامه همکاری میان فدراسیونهای فوتبال دو کشور در سال گذشته گام موثری برای توسعه همکاریهای ورزشی با کشور هلند است.

مهدی تاج و محمد رضا ساکت رئیس و دبیرکل فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در  نشست فیفا به هلند سفر کرده اند، با دکتر علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این ملاقات مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال گفت در دیدار با رئیس فدراسیون فوتبال هلند در خصوص پروژه های مختلف مربوط به همکاری در زمینه فوتبال گفت‌وگو کرده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند نیز با اشاره به دیدارهای خود با مقامات ورزشی این کشور، تصریح کرد: فدارسیون فوتبال هلند در حوزه های مختلفی آماده همکاری با جمهوری اسلامی ایران است.

وی امضای تفاهم نامه همکاری میان فدراسیونهای فوتبال دو کشور در سال گذشته را گام موثری برای توسعه همکاریهای فوتبالی با کشور هلند دانست و تاکید کرد هلند  توانمندی ها و تجارب زیادی در زمینه آموزش تیم های پایه و فوتبال بانوان دارد که می توان از این تجربه ها استفاده کرد.

دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به سابقه دیدار دو تیم ملی فوتبال ایران و هلند در رقابتهای جام جهانی 1978 آرژانتین، تاکید کرد با طراحی و اجرای برنامه ای مشترک از جمله دیدار دو تیم ملی فوتبال در سال 2018 می توان زمینه ای برایتجلیل از پیشکوستان فوتبال کشور که 40 سال پیش برای اولین بار در جام جهانی بازی نمودند فراهم آورد  و سفارت جمهوری اسلامی ایران آماده پیگیری این برنامه است.


١٨:١٩ - 1396/10/29    /    شماره : ٤٩٦٦٧٠    /    تعداد نمایش : ٥٢٤خروج
وزارت امور خارجه | تماس با ما | ساعات كار و تعطیلات | نقشه سایت | جستجو