سه شنبه ٠٦ فروردين ١٣٩٨
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ملاقات رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس با نائب رئیس کمیسیون امنیت و دادگستری هلند


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس با نائب رئیس کمیسیون امنیت و دادگستری هلند

رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس با اشاره به گروهک منافقین :
تروریست خوب یا بد نداریم، همه اشکال تروریسم از نظر ما محکوم است
الهیار ملکشاهی رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی که برای گفتگو در خصوص گسترش همکاریهای دوجانبه و بین المللی حقوقی با هلند و سازمانهای بین المللی مستقر در شهر لاهه به این کشور سفر کرده اند، با نایب رئیس و اعضای کمیسیون امنیت و دادگستری مجلس نمایندگان هلند ملاقات نمودند.
الهیار ملکشاهی در این ملاقات با اشاره به همسایگی جمهوری اسلامی ایران با کشور افغانستان، تاکید کرد متاسفانه حجم بالائی از مواد مخدر در افغانستان تولید و بخش عمده ای از آن با هدف ترانزیت به اروپا وارد خاک جمهوری اسلامی ایران می شود.
رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تاکنون قاطعانه با قاچاق مواد مخدر و انتقال آن به اروپا مبارزه کرده است. ما تاکنون 3800 شهید و چندین برابر مجروح در مسير مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده ایم.
الهیار ملکشاهی افزود: در شرایطی که اکثر افراد اعدام شده در ایران همین قاچاقچیان مواد مخدر بوده اند، متاسفانه گروهک منافقین که در رفتار شبیه به داعش می باشد، با سیاسی جلوه دادن اعدام قاچاقچیان مواد مخدر در جهت فضا سازی منفی علیه کشورمان عمل می کند و برخی نیز اسیر این تبلیغات منفی می شوند.
رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما تروریست خوب یا بد نداریم و همه اشکال تروریسم از نظر ما محکوم است. وی همچنین به اصلاح قانون مجازات قاچاقچیان مواد مخدر  و آثار چشمگير آن در كاهش مجازات اعدام اشاره نمود. 
رئیس و اعضای کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی همچنین دیدار جداگانه ای با خیرت همیلتون دبیر کل مجلس سناي هلند داشتند. در دیدارهای انجام شده در مجلس نمایندگان و سنای هلند همچنین در زمینه های مختلف قانونگذاری، مباحث حقوق بشری و مبارزه با جرایم سازمان یافته، ساختارهای قضایی و همکاری های مشترک پارلمانی بحث و تبادل نظر بعمل آمد.
هيات پارلماني كشورمان همچنین ضمن بازدید از دیوان بین المللی کیفری (ICC) در خصوص موضوعات فنی اساسنامه رم، دلايل عدم عضویت برخی کشورها، آخرین روند رسیدگی به پرونده ها و وضعیت های مختلف مورد بررسی در دیوان از جمله افغانستان و فلسطین اشغالی با مسئولان اين نهاد بين المللي گفتگو كردند.
در جریان ملاقات رئیس و اعضای کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی با لوکاچ استاری معاون بین الملل  سازمان قضائی اتحادیه اروپا (يوروجاست)، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن آشنایی با این نهاد اروپائی، امکان همکاری مجلس شورای اسلامی و نهادهای قضائی کشورمان با سازمان قضائی اتحادیه اروپا در زمینه مبارزه با جرائم سازمان یافته فرامرزی  را مورد بررسی قرار دادند.
اعضای هيات ايراني همچنین با بازدید از یک زندان در هلند  با آخرین دستاوردها و تجارب هلند در زمینه زندان زدائی و قانونگذاری های مربوط به حقوق زندانیان آشنا شدند.  
اضافه می نماید هیات کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به هلند شامل الهیار ملکشاهی نماینده کوهدشت و رومشگان، جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تربت جام، تایباد و باخرز، بهمن طاهرخانی نماینده تاکستان، محمد  کاظمی نماینده ملایر و عبادی دبیر این کمیسیون می باشد.


١٥:٥٠ - 1397/04/22    /    شماره : ٥٢٤٦٨٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران