پنج شنبه ٠٦ تير ١٣٩٨
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > برگزاری نشست مشترک کنسولی ایران و هلند


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست مشترک کنسولی ایران و هلند

برگزاری نشست مشترک کنسولی ایران و هلند
چهارمین نشست مشترک کنسولی جمهوری اسلامی ایران و هلند به ریاست دکتر علی چگنی مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان و جی وی بیوجن مدیرکل کنسولی و سیاستهای روادیدی وزارت امور خارجه هلند در شهر لاهه برگزار گردید.
در این نشست که با حضور دکتر علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند و یاپ ورنر سفیر جدید هلند در کشورمان برگزار شد ، طرفین ضمن ابراز رضایت از پیشرفتهای حاصله در روابط دوجانبه  بخصوص در زمینه های کنسولی ،بر لزوم تقویت و تداوم توافقات نشستهای قبلی کنسولی و ارتقای همکاریهای کنسولی فی مابین و تسهیل و گسترش  ارتباطات مردمی میان دو کشور با نگاه به آینده تاکید نمودند. 
در این نشست طرفین در خصوص افزایش همکاریهای کنسولی و مهاجرتی دو جانبه ،همکاریهای قضائی، تسهیلات روادیدی برای تجار،سرمایه گذاران و نخبگان، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و اطلاع رسانی در مورد وضعیت اتباع دو کشور در کشور مقابل مذاکره و به توافق رسیدند.
علی چگنی در این نشست با اشاره به حضور جمع شایان توجهی از دانشجویان ایرانی در دانشگاههای هلند بر ضرورت ارائه تسهیلات ویژه برای تبادلات دانشگاهی میان دو کشور نظیر تبادل بورس ،استاد و دانشجو تاکید کرد. 
مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به عزم جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با مواد مخدر که علاوه بر تقدیم هزاران شهید و مجروح ، هزینه های مادی و معنوی زیادی را در این مبارزه  متحمل شده است ،برای جلوگیری از سرازیر شدن مواد مخدر از مرزهای شرقی ایران به سمت اروپا اعلام امادگی نمود. وی تاکید کرد : ضرورت دارد هلند و اروپا نیز در این مبارزه مشارکت بیشتری برعهده گیرند. وی افزود : وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آماده فراهم ساختن زمینه همکاری طرفهای اروپائی و نهادهای ذیربط داخلی در حوزه های  کنترل و مبارزه با قاچاق مواد مخدر و جرائم سازمان یافته می باشد.
در چارچوب این نشست مقرر گردید ،توافقات صورت گرفته به صورت مرتب از سوی طرفین مورد پیگیری قرار گرفته و دور بعدی مذاکرات جهت نهائی کردن برخی از اسناد مورد توافق در تهران برگزار گردد.


١٤:٣٨ - 1397/05/18    /    شماره : ٥٢٩٦٩١    /    تعداد نمایش : ٣٦٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران