يکشنبه ٢٩ دی ١٣٩٨
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > سخنرانی سفیر ایران در هلند در دانشگاه اراسموس روتردام


  چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی سفیر ایران در هلند در دانشگاه اراسموس روتردام

دکتر علیرضا کاظمی ابدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند، به دعوت دانشگاه اراسموس روتردام در دانشکده اقتصاد این دانشگاه سخنرانی کرد و به سؤالات دانشجویان پاسخ داد.

در این برنامه که با استقبال صد‌ها تن از دانشجویان از ملیت‌‌ها و رشته‌های مختلف تحصیلی همراه بود،دکتر کاظمی در بخش اول سخنان خود ضمن معرفی جمهوری اسلامی ایران و ویژگی‌های منحصر به فرد جغرافیایی و تاریخی کشورمان، جنبشهای مردمی معاصر برای دستیابی به استقلال و آزادی شامل نهضت مشروطه، نهضت ملی شدن نفت و انقلاب اسلامی را برای شرکت کنندگان تبیین کرد. وی همچنین دستآوردهای ملت ایران را معرفی نمود و یادآور شد که با توچه به جامعه جوان و دانش پژوه کشورمان، جایگاه علمی ایران از رتبه 53 جهانی در سال 1996 به رتبه 16 در سال 2018 ارتقاء یافته است.

سفیر کشورمان سپس با تشریح روند مذاکرات برجام تا حصول توافق و تعهدات طرفین، حقوق جمهوری اسلامی ایران ذیل برجام، به ویژه پس از خروج یکطرفه آمریکا از این توافق را بیان کرد.

وی تأکید کرد: "بازگشت تحریم‌های ظالمانه و یکطرفه، نقض صریح قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل و موجب از بین رفتن هرگونه اعتماد و اعتبار تعهدات و نهادهای بین‌المللی است که وابسته به تصمیمیک فرد و نه حتی سیاستیک کشور بوده است."

در این مراسم که رئیس و اساتید دانشکده اقتصاد دانشگاه اراسموس نیز حضور داشتند، کاظمی ابدی در پاسخ به سؤالی درباره راه حل مورد انتظار برای منازعات منطقه، خاطرنشان ساخت: "منشأ مشکلات منطقه، کشور‌هایی بودند که داعش را بوجود آوردند و با پول و سلاح تأمین کردند؛ و همان‌‌ها مسبب وضعیت اسفبار جاری در سوریه و یمن هستند. اکنون 22 میلیون نفر در یمن در محاصره و قحطی به سر می‌برند. حل این بحران‌‌ها تنها با قبول واقعیات، توقف جنگ و انجام مذاکره جدی توأم با اراده لازم برای خاتمه دادن به این وضعیت امکان پذیر خواهد بود."

قابل ذکر است دانشگاه اراسموس از معتبر‌ترین دانشگاههای اروپا است که 28 هزار دانشجو در آن در حال تحصیل هستند.


١٨:٥٣ - 1398/07/24    /    شماره : ٥٩٠٠٢١    /    تعداد نمایش : ٨٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران